Heroes of the Storm: gameplay a požadavky

MOBA z dílny Blizzard Entertainment, která je free to play, neustále láká nové hráče, ale také diváky, kteří si užívají e-sport přenosy.

Heroes of the Storm je zábavná multiplayerová rubačka s hrdiny od Blizzardu.Foto: Blizzard

Hodnocení – Recenze – Heroes of the Storm – 9,1/10

Grafika: Zpracování hry patří mezi standard MOBA titulů. Vše je vyladěno tak, aby hra dobře vypadala a fungovala na co nejširším spektru počítačů. Překrásné jsou animace ve hře a s nimi spojené efekty.

Hratelnost: V hratelnosti není mnoho rozdílů oproti hrám jako League of Legends. Snad jedině, co se týká levelování ve skupině a absence předmětů přímo ve hře. Jinak je to klasický scénář – napadnout nepřátelskou základnu a zničit (+ splnit úkoly dané pro vybranou mapu). Využijte nejlepší možné nabídky a získejte peníze na hru zdarma!

Heroes of the Storm není MOBA?

Strategická multiplayerová hra Heroes of the Storm přesně zapadá do kolonky MOBA her (Multiplayer Online Battle Arena), ale tvůrci hry ji takto neoznačují. Prý to nesedí ke stylu hry a sami ji nazývají jako online „hero brawler“, tedy něco jako online rubačka hrdinů. Heroes of the Storm je free to play hra, kterou si můžete zahrát bez jakéhokoliv placení. Titul samozřejmě obsahuje mikrotransakce, za které je možné si nakoupit třeba nové hrdiny, nebo kosmetická vylepšení, jež ale nemají na hratelnost vliv. Tedy nedají vám žádnou výhodu nad neplatícím hráčem. A to je dobře.

Pět na pět je základ

V arénách se proti sobě postaví pět hráčů proti pěti (lze i jiné počty). Hrát samozřejmě můžete i proti počítačem ovládaným soupeřům a zapnout si i umělou inteligencí kontrolované spoluhráče. Na výběr je několik hrdinů, kteří se liší nejen vzhledem, ale také schopnostmi. Abyste mohli hrát za jednoho hrdinu (který vám například vyhovuje), budete si jej muset zaplatit pomocí herní měny – zlaťáků. Zlaťáky získáváte jak hraním, tak si je samozřejmě můžete nakoupit za reálné peníze. V základu se útočí na nepřátelské základny, ke kterým vede několik cest. Podle toho se musí volit strategie. Základ hry je stejný jako třeba u Dota 2 nebo League of Legends. V tom se Heroes of the Storm neliší. Jestli vás obdobný typ her baví, je dost pravděpodobné, že vás osloví i HOTS, neboli Heroes of the Storm. Hru si můžete zcela zdarma stáhnout, vyzkoušet, absolvovat ve hře povedený výukový režim a pak se rozhodnout. Druhou variantou je zhlédnutí nějakého traileru nebo letsplaye.

Heroes of the Storm trailer

Heroes of the Storm je velice povedená MOBA hra. V Blizzardu u žádné hry nezapomínají na vizuální stránku. Hra není příliš náročná, ale zároveň má svůj styl. Obrázek si uděláte z traileru, ve kterém vynikne preciznost animací.

Heroes of the Storm mapy

Základem zábavné hry je propracovaná mapa. Heroes of the Storm obsahuje několik map, přičemž každá má několik úkolů, které hráči musí splnit. Nejpřehledněji si můžete jednotlivé mapy – bojiště prohlédnout na oficiálních stránkách Heroes of the Storm.

Heroes of the Storm hrdinové

Ve hře ovládáte nejrůznější hrdiny, kteří jsou „vypůjčeni“ z ostatních her od Blizzardu jako Diablo, StarCraft, Warcraft, Overwatch a další. Změnou ve srovnání s ostatními MOBA hrami je také, že postavy mohou mít tzv. mounta – tedy nějaké „zvíře“, které pomáhá v transportu. Tedy, když nejste v bitvě. Hrdinové na výběr do hry se neustále mění, a pokud byste chtěli zůstat u jedné, musíte si ji „zaplatit“ prostřednictvím zlaťáků. Hrdinové jsou rozděleni do čtyř tříd – warriors, assassins, supports a specialists. Podle názvů je jasné, jaké jsou jejich přednosti – warrior je bojovník, assassin je zabiják, support je podpůrná jednotka a specialista má zcela unikátní schopnosti.

Heroes of the Storm postavy

Postavy ve hře Heroes of the Storm se rekrutují napříč všemi hrami od Blizzardu. Takže tu jsou třeba The Lost Vikings, postavy z Warcraftu, World of Warcraft a další, které jsme již zmínili. Výběr hrdinů a jejich schopností je velice bohatý.

Heroes of the Storm požadavky

Jak výkonný počítač budete potřebovat na hraní Heroes of the Storm? Podívejte se do následující tabulky s minimálními a doporučenými požadavky.

Minimální požadavky

Doporučená specifikace

Operační systém

Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10

Windows® 10 64-bit

Procesor

Intel® Core™ 2 Duo E6600 nebo AMD Phenom™ X4

Intel® Core™ i5 or AMD™ FX Series a lepší

Grafická karta

NVIDIA® GeForce® 8600 GT nebo ATI Radeon™ HD 4650 nebo Intel® HD Graphics 3000

NVIDIA® GeForce® GTX 650 nebo AMD Radeon™ HD 7790 nebo lepší

Paměť

3 GB RAM

4 GB RAM

Harddisk

20 GB místa na disku

Internet

Broadband internet

Vstupní zař.

Požadována klávesnice a myš. Další vstupní zařízení nejsou podporována.

Rozlišení

1024 x 768 je minimální rozlišení pro hru

Heroes of the Storm Čeština

Některé konkurenční hry jako je třeba Total War: Arena jsou v základu počeštěné, nebo mají dokonce i český dabing. Heroes of the Storm není tento případ. Můžete sice na internetu složitě najít češtinu ke stažení, ale není to opravdový soubor s češtinou. Jedná se o podfuk, takže nedoporučujeme stahovat soubory označené jako čeština pro Heroes of the Storm. Je lepší naučit se základy v angličtině a hrát Heroes of the Storm bez češtiny.

Twitch Blizzheroes

Oficiální kanál Blizzheroes pro hru Heroes of the Storm najdete i na populární platformě Twitch.tv. Naleznete zde záznamy z přenosů a mnoho dalšího.

HOTS meta Heroes

Na základě výsledků ve hrách je možné určit nejoblíbenějšího a nejúspěšnějšího hrdinu. Stačí si najít jen tu správnou službu jako třeba tady nebo tady.

Heroes of the Strom lets play video

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Přepnout na plnou verzi
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Provozovatel: J & L SOLUTIONS LIMITED, Suites 41/42, Victoria House, 26 Main Street, Gibraltar